Logo Loading

Enter your keyword

3 kluczowe elementy konsultacji kosmetologicznej

3 kluczowe elementy konsultacji kosmetologicznej

Konsultacja kosmetologiczna jest pierwszym elementem terapii problemów skórnych. Jako kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, nie wyobrażam sobie pominąć ten krok przed przystąpieniem do zabiegów. Konsultacja kosmetologiczna to pierwszy krok do sukcesu w terapii skóry. Na podstawie informacji zebranych podczas konsultacji, możesz określić przyczynę zgłaszanych dermatoz oraz ustalić dalsze postępowanie, tworząc spersonalizowany beauty plan. Dzisiaj podzielę się z Tobą 3 najważniejszymi elementami konsultacji kosmetologicznej.

3 kroki konsultacji kosmetologicznej
  •       Przygotowanie ze strony pacjenta

Pierwszym, ważnym elementem, który powinien mieć miejsce jeszcze przed przystąpieniem do konsultacji jest przygotowanie pacjenta. Aby przyspieszyć proces leczenia skóry oraz zmniejszyć ryzyko osiągnięcia jedynie krótkoterminowych efektów, niezbędna jest ocena stanu zdrowia i zasobów organizmu. W tym celu należy zachęcić klienta do wykonania badań laboratoryjnych. W zależności od zgłaszanych problemów badania będą się różniły. Produktem, który pomoże Tobie w przeprowadzeniu tego kroku jest Arkusz z listą badań.

  •       Wywiad

Sama konsultacja z klientem to nic innego jak wywiad. Za pomocą odpowiednio sformułowanych pytań i odpowiedzi zyskasz informacje niezbędne do ustalenia dalszego postępowania. W trakcie rozmowy pamiętaj o stawianiu pytań otwartych, które dają przestrzeń na swobodną wypowiedź ze strony klienta. Konsultację przeprowadzisz z pomocą Karty konsultacji.

  •    Ustalenie  Beauty Planu

Beauty plan to kompleksowy plan terapii obejmujący zabiegi kosmetologiczne, pielęgnację domową, suplementację i zalecenia dotyczące trybu życia. Beauty plan jest wynikiem analizy danych pozyskanych podczas konsultacji oraz wiedzy i doświadczenia kosmetologa w pracy z konkretnym problemem skórnym.  Arkusz beauty planu znajdziesz w wersji tradycyjnej oraz cyfrowej – gotowego pliku PDF do uzupełnienia.

 Jeśli chciałabyś dowiedzieć więcej, o tym jak z powodzeniem poprowadzić konsultację kosmetologiczną, zapraszam Cię do obejrzenia webinaru: „Konsultacja kosmetologiczna. Pierwszy krok do sukcesu w terapii skóry”. 

Na koniec pamiętaj, że prawidłowo przeprowadzone konsultacja kosmetologiczna ogranicza ilość błędów popełnianych podczas terapii i przyspiesza efekty. Te ostatnie są największą motywacją do dalszej pracy, zarówno dla kosmetologa jak i szukającego rozwiązania problemów skórnych, pacjenta. 

Brak komentarzy

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.